ПМП203 Управљање међународним пословањем

Đorđević D. Momčilo

Izborni, III semestar, Modul: Upravljanje poslovanjem

Nastavni predmet Upravljanje međunarodnim poslovanjem predstavlja dalju nadgradnju predmeta Međunarodno poslovanje sa osnovnih akademskih i master studija.

U tom smislu predmet Upravljanje međunarodnim poslovanjem ima za cilj da na ovom nivou studija na savremen i sveobuhvatan način upozna studente sa sadržajem predmeta Upravljanje međunarodnim poslovanjem, i tako poveća njihove kompetencije za odlučivanje i rešavanje problema iz odgovarajućih oblasti.

Savladavanjem materije iz predmeta Upravljanje međunarodnim poslovanjem student produbljuje i proširuje teorijsko metodološko i aplikativno znanje, i sa tog stanovišta se osposobljava za izradu kvalitetne doktorske disertacije.

Time se kandidat osposobljava ili za nastavak naučno-istraživačkohg rada, ili za odlučivanje i rešavanje problema na najvišem nivou u organizaciji.

Imajući u vidu obrazovni cilj i očekivane ishode, kao i specifičnosti doktorskih studija, sadržaj predmeta Upravljanje međunarodnim poslovanjem čine odrđeni sadržaji iz predmeta Međunarodno poslovanje sa osnovnih akademskih i master studija, koji zbog svoje specifičnosti i kompeksnosti nisu mogli biti razmatrani na nižim nivoima studija:

• Analiza međunarodnih mogućnosti,
  • Međunarodna konkurencija,
  • Strategijske alijanse,
  • Strane direktne investicije,
  • Instrumenti marketinga u međunarodnom poslovanju,
  • Međunarodne dimenzije proizvodnje,
  • Međunarodno upravljanje ljudskim resursima
  1. Rakita B., Međunarodni biznis i menadžment, CIDEF, Ekonomski fakultet u Beogradu, 2006. godine,
  2. Đorđević M., Međunarodno poslovanje preduzeća, Ekonomski fakultet u Kragujevcu, 2008. godine, u štampi

Predavanja, Konsultacije, Analize studija slučajeva

Usmeni ispit, Seminarski rad, Prezentacije studija slučajeva