ТЕОРИЈСКО-МЕТОДОЛОШКИ АСПЕКТИ МЕЂУЗАВИСНОСТИ РАЗВОЈА ФИНАНСИЈСКОГ СИСТЕМА И ЕКОНОМСКОГ РАСТА

Аутор: Милка Грбић
Година издања: 2019

Монографија под насловом Теоријско-методолошки аспекти међузависности развоја финансијског система и економског раста обрађује питања везана за међусобну условљеност развоја финансијског система и економског раста. Циљ монографије је идентификација и свеобухватно сагледавање специфичних механизама узрочно-последичне везе банкарског сектора и тржишта хартија од вредности, с једне стране и детерминанти економског раста с друге стране.

Монографија је намењена студентима мастер и докторских академских студија, али може бити од користи и свима онима који су заинтересовани за проучавање повезаности развоја финансијског система и економског раста.