60 godina Ekonomskog fakulteta Logo

erasmus plus1 logo

ACCA Logo

Најновије вести

Приручник за студенте: Како провести квалитетно време код куће?

Здраво, вероватно се питате како да изађете на крај са досадом и са тим да вам узалудно пролазе дани. Некада једноставно не можете да издржите у кући, свака занимација коју сте до сада осмислили вам је већ постала део рутине.

Удружење Студената Економског Факултета у Крагујевцу вам даје предлоге и помаже да останете узорни и одговорни грађани и дате свој допринос тиме што нећете напуштати своје домове.

Ситуација која је потресла нашу државу нам је индикатор тога да би требало да станемо или макар успоримо, да је све осим здравља мање важно.

Породица и најближи пријатељи представљају највећу вредност, не смемо их занемарити без обзира на обавезе и турбулентност живота, увек морамо наћи време да им пружимо пажњу. Сада је прилика да разговарамо са њима, да се забављамо и дружимо, сада је прилика да их саслушамо и да им се изјадамо.Сви смо свесни развоја технологија и тога да путем интернета и мобилних телефона можемо водити непрекидну комуникацију са пријатељима. Колико пута нам се догодило да уместо да изађемо и прошетамо са људима који нас окружују, ми смо прибегли коришћењу мобилних телефона и дописивању. Сада, када је примена информационо комуникационих технологија једини начин да останемо у контакту са својим пријатељима, можемо да освестимо важност живе речи и физичког контакта.Такође, сетите се колико пута нисте могли да устанете и одете на предавање у 8 часова, сада бисте вероватно све дали да су врата образовних установа отворена и да можете несметано присуствовати настави јер ниједна технологија, видео запис и учење на дајину не може да замени осећај када заједно са својим колегама пратите наставу уживо.

Због свега наведеног главне смернице и предлози које вам УСЕФ даје јесу:

1. Посветите пажњу породици, која је стуб једног друштва и ваша највећа подршка

2. Пружите прилику књизи, коју сте увек гледали на полици а до сада нисте имали прилику да је прочитате

3. Са максималном укљученошћу погледате филм или серију

4. Немојте заборавити да тренирате, то ће вам помоћи да се покренете и будете продуктивни у току дана, осећаћете се корисније и здравије

5. Останите у контакту са људима путем видео позива или порука, јавите се чак и људима које дуго нисте чули, са којима сте изгубили контакт

6. Потрудите се да учите, ситуација у којој се налазимо неминовно нас тангира и може утицати на нашу свест и концентрацију али узмите у обзир да када се све ово заврши, испити неће магично нестати, због чега би нам свима било лакше да уложимо напор и савладамо градиво

7. Пратите материјале које професори деле на апликацијама тиме ћете одржавати контакт са реалношћу

8. Семинарски радови, презентације и остали задаци које нам професори задају, имају за циљ да нас подстакну да будемо креативни и да прекратимо време у овим данима, савет је да их не игноришете и уложите напор у реализацији истих

9. Нема простора паници, тиме нећете постићи никакав ефекат, само ћете негативно утицати на људе у свом окружењу

10. Пружите подршку свим људима са којима сте у контакту

Када вам сви наведени предлози досаде, на сајту УСЕФ-а се налазе сајтови који вам могу дан обогатити културно-едукативним садржајем.

Ова пандемија није невидљиви непријатељ једног човека, једне државе, већ свих нас и само заједно можемо против ње!

Овај водич можете преузети овде.

60 godina Ekonomskog fakulteta Logo

erasmus plus1 logo